Nilüfer Eğitim Kurumları
Eğitim

Nilüferlilerden Uzaya Bir Adım


Nilüfer Lisesi 11. sınıf öğrencileri performans ödevleri olan model füze ve roket çalışmalarını sergilediler. Fizik Öğretmenleri rehberliğinde yapılan model roketler okul bahçesinden fırlatıldı. Etkinliğe katılan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Soma´ya Yardım Kermesi


Soma için düzenlenen yiyecek kermesine ilgi ve destek bizleri onurlandırdı. Kermes için yiyecek gönderen velilerimize de teşekkür ederiz.

 

Fen Lisesi İstanbul Ziyareti


Okulumuz 2-A ve 1-B sınıfları 23 Nisan tatilini İstanbul gezisi yaparak değerlendirdi. Tarih öğretmenimizin rehberliğinde İstanbul’un tarihi mekanları gezildi.

Kahvaltı ile başlayan etkinliğimiz tarihi camilerimizin gezilmesiyle devam etti. Öğle yemeğinden sonra ise Topkapı Sarayı’nı gezdik. Boğaz turu ile gezimizi tamamladık ve Bursa’ya döndük.

12.Sınıflar Güneydoğu´da


 

4-A ve 12-C sınıfı öğrencileri  Ümit Arslan ve Habib Çap organizatörlüğünde  Diyarbakır, Mardin, Urfa ve Gaziantep gezisi yaptılar. Bu Gezide Diyarbakır surları, Ulu cami, Sahabe türbeleri, Peygamber makamları, Mardin evleri, Kasimiye ve Zincirli medreseler, Urfa balıklı göl ve Halilurrahman çevresi ve Antep şehir merkezi gezildi.

Tübitak Proje´de 3 Birincilik


Bu sene 45. Düzenlenen TUBİTAK proje yarışmasından Nilüfer Fen ve Anadolu Lisesi büyük bir başarıya imza attı. Toplam 9 proje ile yarışmaya katılan Nilüfer Eğitim kurumları Fizik Kimya ve Biyoloji dal..

Bu sene 45. Düzenlenen TUBİTAK proje yarışmasından Nilüfer Fen ve Anadolu Lisesi büyük bir başarıya imza attı. Toplam 9 proje ile yarışmaya katılan Nilüfer Eğitim kurumları Fizik Kimya ve Biyoloji dalında birincilik alarak Ankara da düzenlenecek Türkiye Finaline katılmaya hak kazandılar. Birbirinden güzel projelerin kıyasıya yarıştığı organizasyonda öğrenciler ödüllerini Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI’dan aldılar. Nilüfer Eğitim Kurumları  Genel Müdürü Ali Dilitatlı  ulusal ve uluslararası yarışmalarda bu yıl çıtayı daha da yükselttiklerini, şimdiden ulusal ve uluslararası arenadaki pek çok yarışmada Türkiye´yi ve bölgeyi temsil etme hakkını elde ettiklerini söyledi. 

Altın Madalya almaya hak kazanan öğrencilerimiz : Biyoloji dalında Melih YAMAN  M.Said TAŞDEMİR  Kimya dalında Berk Kağan AKTAS Enes ASLAN Fizik dalında Fazıl YAŞAR ,  Furkan DEĞERLİ

 

Gümüş  Madalya almaya hak kazanan öğrencilerimiz : Psikoloji Ahmet Kıran , Furkan Soydoğan

 

Bronz  Madalya almaya hak kazanan öğrencilerimiz : Matematik dalında Ömer AK , Yiğit Anıl OYUR

Çanakkale Zaferi Kutlandı.


18 Mart Çanakkale Zaferi büyük bir coşkuyla kutlandı. Okul Müdürü Abdurrahman Büyüktepe beyin açılış konuşması ile başlayan programımız çeşitli sunum ve şiirlerle devam etti.

  Karadenizliler Nilüfer’de Coştu


  Özel Nilüfer Lisesi tarafından düzenlenen Karadenizliler Gecesi'nde velilerimiz doyasıya eğlendi. Kemençelerle eğlenilen gecede veliler bol bol horon tepti.

  Gece ilk önce karadenize has bir akşam sofrasıyla başladı. Sofrada mısır çorba, laz böreği, ve karadenizin vazgeçilmezi hamsi vardı. Yemeğin ardından söz alan okul Müdürü Abdurrahman Büyüktepe "İçinde bulunduğumuz yüzyılda iş dünyasının çok stresli olduğunu ve bu stresin ardından da insanları akşam yeni bir toplantı ve programa davet etmenin zor olduğunu, bu yüzden de yeni alternatifler aradıklarını söyledi. Bu tür sıra gecesi tarzında geçen programlarla veli ve öğrenci kaynaşmasını hedeflediklerini anlattı. Daha sonra söz alan velimiz hoş bir karadeniz fıkrası ile geceye renk kattı.

  Yemekler yenildikten sonra sahneye çıkan kemençe ustası karadeniz ezgileri ile gelenleri coşturdu. En son horon edilerek gece oldukça keyifli geçti.

  AHMET ŞİMŞİRGİL : OSMANLI BİR HUKUK DEVLETİ İDİ


  Tarih zümresi koordinatörlüğünde okulumuza teşrif eden Marmara Üniversitesi Öğretim görevlisi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil okulumuzda yaptığı konuşmasında İnsanlığın son adası Osmanlı devletini ele aldı...

  Tarih zümresi koordinatörlüğünde okulumuza teşrif eden Marmara Üniversitesi Öğretim görevlisi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil okulumuzda yaptığı konuşmasında İnsanlığın son adası Osmanlı devletini ele aldı.

  Özetle yaptığı konuşmada; Osmanlı Devletinin bir edep üzerine kurulduğunu, bu edebin Osman Gaziyle başladığını bir olayla ifade etti.  Şimşirgil; Osman Gazinin bir arkadaşına misafir olduğunu ve burada kendine gösterilen bir odada Kur’an-ı Kerimi görmesiyle edep ve saygı içinde Kur’an-ı okuduğunu ve ayaklarını ona karşı uzatmadığını, bu tavrı ve tutumu üzerine kendi ailesine yani Osmanlı hanedanına altı asırdan fazla süren bir devletin nasip edildiğini ifade etti.

  Dünya da üzerine en fazla iftira atılan ve saldırılan ikinci bir devlet gösterilemez diyen Şimşirgil, üç yıldan beri devam eden bir diziyle, halkın Osmanlı üzerindeki iyi düşüncelerinin de kırıldığını ve bu konuda  büyük oranda da başarılı olduklarını vurguladı.

  Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultana da değinen Şimşirgil; Kanuni’nin devrinin en büyük padişahı ve devlet adamı olduğunu, babası Selimden 6,5 milyon kilometre olarak aldığı devleti  14,8 milyon kilometreye çıkardığını, Hürrem Sultanın dizi de gösterildiği gibi olmadığını Kudüs’ten İstanbul’a kadar 20 den fazla kurduğu vakıflarının olduğunu, Müslüman ve hayırsever olduğunu, özellikle Kudüs’te kurdurduğu vakfiyesinde günde 400 kişiye yemek verildiğini, vakfiyesinde hekimlere; içiniz acılar içinde olsa da hastalara güler yüzle davranılması gerektiği ve hastaların bütün ihtiyaçlarının görülmesi emrini verdiğini  değerli hocamız ifade etti.

  “Kardeş Katli” durumuna de değinen Şimşirgil, Osmanlı hanedanının halkı için, devleti için en büyük fedakârlığını yaptığını, eğer bu fedakârlık yapılmamış olsaydı Osmanlı devletinin de diğer Türk devletleri gibi kısa sürede yıkılacağını söyledi.

  Fizik Projelerinde Türkiyenin En iyisi Olduk.


  Nijerya 2103


  TÜBİTAK Marmara 2.liği


  Fizik dalında Marmara 2.liği

  Öğrencilerimizden Muhammet Emir Kutlucan 2013 yılında düzenlenen 21. Bilim Olimpiyatlarında Fizik Dalında Marmara Bölge İkinciliğini kazanmıştır. Kendisini tebrik ederiz.i

  Nilüfer´den AB Treni Geçti.


  Bursa Orhangazi Üniversitesi Öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Erhan İçener, bu hafta Nilüfer Koleji’nde idi.

  Bursa Orhangazi Üniversitesi Öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Erhan İçener, bu hafta Nilüfer Koleji’nde verdiği Avrupa Birliği’ne katılım semineriyle öğrencilere adeta bir Avrupa serüveni yaşattı. Erhan Bey Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üyelik sürecindeki 50 yıllık dönemi ele alarak geçmişten günümüze nasıl bir yol izlendiğini, ne kadar mesafe alındığını detaylı bir şekilde aktardı. Aynı zamanda birçok Avrupalı siyasetçinin bu konu hakkındaki sözlerini tek tek irdeleyerek, siyasetçilerin bu süreçte nasıl bir rol oynadığını da göstermiş oldu.

  Avrupa’daki çeşitli gazetelerden derlediği karikatürlerle ilgi çeken Erhan Bey, bu karikatürlerin aslında Türkiye’nin üyeliğine karşı olan bakış açısının net bir şekilde gösterildiğini ifade etti. Erhan Bey, Türkiye’nin AB’ye kabul edilmesi halinde Avrupa Kıta’sında bulunmayan ülkelere ve Müslüman ülkelere de bu kapının açılmasından Avrupa’nın endişe ettiğini ve bu süreçle ilgili ciddi kaygılar taşıdığını belirtti.

  Öğrencilerin yönelttiği sorularla devam eden panelde, AB’ye girdiğimiz takdirde ne kazanıp ne kaybedeceğimiz sorgulanarak, konu üzerinde uzun süre konuşuldu. Son olarak süreçle beraber oluşan önyargılara değinen Erhan Bey, kendisine sunulan çiçeği kabul ederek Nilüfer Koleji’ne bu ortamı hazırladığı için teşekkürlerini beyan etti.

  Nilüfer´de Sıradışı Bir Gün


  Melih Arat bize sıradışı bir gün yaşattı.

  Nilüfer Eğitim Kurumlarının aralıklarla düzenlemiş olduğu seminerlere bir yenisi daha eklendi. Zaman gazetesi yazarı, kişisel gelişim uzmanı, yazar Melih ARAT Nilüfer Eğitim Kurumlarında 3 oturumluk seminerler dizisi sundu. Sabah ve Öğle oturumlarında öğretmenlerle buluşan Melih ARAT sıra dışı öğretmenlik eğitimi verirken akşam oturumunda ise velilere sıradışı anne-baba olmanın yollarını anlattı. Çok eğitici ve eğlenceli geçen oturum sonunda öğrenciler ve velilerin fazlasıyla memnun kaldıkları gözlemlendi. Melih ARAT’ın Yurtiçi ve yurtdışı tecrübelerini de paylaştığı seminerde velilerde aktif katılım sağladılar.

   

  Öğretmen ve  öğrenci velilerinin, hazır bulunduğu seminer yaklaşık olarak bir saat sürdü. Seminerin sonunda konuşmacıya genel müdür yardımcımız Adem Gök tarafından çiçek takdim edildi.

  TEKNOLOJİK SINIFLAR


  Teknolojinin Son İmkanlarından yararlanılarak ders içeriklerinin zenginleştirilir.

  Teknolojinin Son İmkanlarından yararlanılarak ders içeriklerinin zenginleştirilir.

  Nilüfer Lisesi’nde mezuniyet sevinci


  Özel Nilüfer Anadolu ve Fen Lisesi´nden 107 öğrenci mezuniyet sevici yaşadı.

  Okulun Konferans Salonu'nda düzenlenen programa öğrenci, veli ve okul idari yönetimi katıldı. Bu yıl Anadolu Lisesi'nden 83, Fen Lisesi'nden 24 öğrenci mezun oldu.

   

  Sunuculuğunu Burak SEZEN’in yaptığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Nilüfer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali DİLİTATLI , açılış konuşmasında, mezun veriyor olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, "Her alanda başarılarıyla adını birçok kez duyuran okulumuz, eğitime başladığı günden itibaren başarının zirvesine doğru tırmanarak, zirveye yerleşmeyi başarmıştır" dedi. Ali Dilitatlı bey "Nilüferli olmak demek insanlığa sevgiyi, barışı, hoşgörüyü ulaştırmak demektir. İnşallah sizlerin de bu değerleri en iyi şekilde temsil ederek, toplumun önünde bir rehber konumunda olacağınıza inancımız ve güvenimiz tamdır." dedi.

   

  ANNE BABALARA TAVSİYE

   

  Ali Dilitatlı bey, anne ve babalara da seslenerek, "Sizler en değerli varlıklarınızı bizlere emanet ederken, lise eğitiminin sadece üniversiteyi kazanmak için olmadığını, bunun yanında manevi kültürel dinamikleri yaşayacak ve yaşatacak, bütün hayatını kapsayacak, kalp kafa izdivacının gerçekleşeceği üstün bir eğitimden geçeceğini belirtmiştik." diye konuştu.

   

  Daha sonra dönem adına 2 öğrenci kütüğe bröve çaktı. Öğrencilerinden oluşan müzik grubu mini bir konser verdi. Huzeyfe Furkan KARAKUŞ öğrenciler adına duygulu bir konuşma yaptı. Görsel şölen eşliğinde öğrencilere mezuniyet plaketleri verildi.

   

  Pasta kesilmesi ile süren tören öğrencilerin aileleri ile hatıra fotoğrafı çektirmeleri ve havai fişek gösterisi ile son buldu. 

  2009 ÖSS Türkiye 9.su


  Nijerya´da düzenlenen Uluslararası Bilim olimpiyatlarında Nilüfer Lisesi Öğrencileri Türkiye´nin gururu oldular.


  Nijeryanın Başkenti Abujada NTIC ve NIL Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği ve öğrencilerin Matematik, Fizik,Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar dallarında yarıştığı İnternational Science Olmpiyadın da (..

  Nijeryanın Başkenti Abujada NTIC ve NIL Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği ve öğrencilerin  Matematik Fizik,Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar branşarında yarıştığı İnternational Science Olmpiyadın da (ISO) Muhammed Bilal KINGIR Altın madalya, Muhammed Emir KUTLUCAN Gümüş madalya ve Bekir Emre CEYLAN da Bronz madalya alarak Türkiye'nin gururu oldular. iki günlük sınav maratonunun ardından Nijerya yı gezen öğrenciler Türkiye dönüşünde Mısırı gezdi

  Tarih Kulübümüzden Tarihi Bir Gezi...


  Özel Nilüfer Lisesi 10. Sınıf öğrencileri, Tarih Kulübü ve Tarih Öğretmeni Mehmet UYSAL beyin koordinatörlüğünde 18/19 Mayıs tarihlerinde Bursa, İnegöl, Domaniç, Tavşanlı, Kütahya, Bilecik ve Söğüt’ü ..

  18 Mayıs sabahı Bursa Ulucamii’nden başlayan gezi Emirsultan ve Yeşil Türbe ile devam etti. Bursa’dan İnegöl’e geçen öğrencilerimiz Oylat mağarasını gezdiler ardından da İnegöl Safvet Koleji’nde İnegöl Köftesi ziyafeti yaptılar. Oradan Kayı Boyu’nun yaylası olan Domaniç’e geçen öğrencilerimiz Osmangazi’nin beşiğinin sallandığı iddia edile Mızık Çamını, Kayme Anayı ve Çarşamba Köyü’nü ziyaret ettiler. Geceyi Tavşanlı Yavuz Selim Koleji’nde  geçiren öğrencilerimiz ayrıca Göbel Kaplıcaları’na girdiler ve oradan Kütahya’ya geçtiler. Kütahya Kalesini ve çarşısını gezdikten sonra istikametleri Söğüt oldu. Söğüt’te Kuyulu, Mescid’i Ertuğrul Gazi Türbesi’ni ve Çelebi Mehmet Camii’ni ziyaret ettikten sonra Bilecik’e varan öğrencilerimiz Osmanlı’nın manevi mimarı Şeyh Edebali’nin türbesini ziyaret ettiler ve kent ormanında mangal keyfi yaptılar. Buradan bedenen yorulmuş ama ruhen dinlenmiş olarak Bursa’ya dönen öğrencilerimiz keyifli ve bir o kadar da anlamlı bir gezi yaptıklarını ifade ettiler.

  ÖNFL TÜBİTAK – Fizik Projelerinde Türkiye’nin en iyisi oldu.


  Özel Nilüfer Fen Lisesi TÜBİTAK – Fizik Projelerinde Türkiye’nin en iyisi oldu.

  Öğrencileri araştırmaya teşvik etmek ve bilimsel gelişmelerine katkı sağlamak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen “44. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”na bu yıl 12 bin 580 öğrenci toplam 7 bin 401 proje ile başvurdu. 12 merkezde düzenlenen bölge yarışmalarında birinci olan 202 proje Ankara´daki finallere adını yazdırdı.

  Güney Marmara Bölgesi temsil eden okullardan olan Özel Nilüfer Fen Lisesi Fizik dalında Türkiye 2.liği elde etti. Bu dalda birinciliğe layık proje bulunamadı. Nilüfer Fen Lisesi öğrencilerinden Ömer Şeker ve Eyüp Kumru Fiziksel ve geometrik optik uygulamaların bir ölçme metodu olarak çözelti konsantrasyonunu belirlemede kullanımı projesi ile Türkiye’nin en iyisi oldu.

  Uluslararası Bilişim Olimpiyatlarında Dünya 2.liği Nilüfer´de


  45 Ülkeden 500´ü aşkın yarışmacının katıldığı INFOMATRIX Bilişim Olimpiyatlarında ülkemizi temsil eden okullardan biri olan Nilüfer Liseleri Dünya 2.liği kazanarak büyük bir başarıya imza attı...

  Her yıl Romanya’da düzenlenen Uluslararası INFOMATRIX-Bilişim Olimpiyatlarında Özel Nilüfer Lisesinin öğrencileri Türkiye’nin gururu oldular. 45 Ülkeden 500'ü aşkın yarışmacının katıldığı INFOMATRIX Bilişim Olimpiyatlarında ülkemizi temsil eden okullardan biri olan Nilüfer Liseleri Dünya 2.liği kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

   Özel Nilüfer Lisesi öğrencilerinden Ahmet Tellioğlu ve Hüseyin Savaş hazırladıkları robotla yarışmaya katıldılar. Sesli komutlarla çalışan robot yarışmada büyük ilgi çekti. Robota sesli komutlar eklenerek yön verilebiliyor. BICIRIK adını verdikleri robot gözleri görmeyen insanlara rehberlik yapacak şekilde dizayn edildi. Robot, bir evin krokisinin yazılıma yüklenmesi ile görme engelli kişilere ev içerisinde gitmek istedikleri odaya ulaşmalarında yardımcı oluyor.

   

  10 B TAKIMI PAINTBALL SAHASINDA


  Yoğun çalışma temposun ardından haftanın yorgunluğunu atmak isteyen 10 B Sınıfı öğrencileri inegöl İlçesinde Ulusal Paintball sahasında oyun oynadılar. Oyun sonrası kazanan takıma işletme tarafından s..

  Yoğun çalışma temposun ardından haftanın yorgunluğunu atmak isteyen 10 B Sınıfı öğrencileri inegöl İlçesinde Ulusal Paintball sahasında oyun oynadılar. Oyun sonrası kazanan takıma işletme tarafından sertifika verildi. Öğrencilerimiz takım oyununun ne kadar önemli olduğunu birkez daha anladılar.

  Şampiyonlarımız Mudanya Kaymakamını ziyaret etti.


  Tübitak´ta ödül alan öğrencilerimiz Mudanya Kaymakamımızı ziyaret etti.

  Tübitak'ta ödül alan öğrencilerimiz Mudanya Kaymakamımızı ziyaret etti. Ziyarette Okul müdürümüz, Proje Koordinatörümüz ve öğrencilerimiz hazır bulundu. Kaymakam Adem Öztürk okulumuz ve öğrencilerimiz ile gurur duyduğundan bahsetti. Başarılarmızın devamını diledi. Geçmiş yıllarda Türkiye dereceleri alan okulumuzun hep ön sıralarda yer alması başarılarımızın tesadüf olmadığının bir göstergesi olduğunu söyledi.

  10 B SINIFI PİKNİKTE


  10 B Sınıfı öğrencileri inegöl İlçesinde Ulusal Paintball sahasında oyun oynadılar. Oyun sonrası Dinlenme alanında piknik yaptılar ve sertifikalarını aldılar.

  Yoğun çalışma temposun ardından haftanın yorgunluğunu atmak isteyen 10 B Sınıfı öğrencileri inegöl İlçesinde Ulusal Paintball sahasında oyun oynadılar. Oyun sonrası Dinlenme alanında piknik yaptılar.Piknik sonrası sertifikalarını aldılar.

  Organizasyonlarımız İnsan Kaynakları
  Bunimo Okul Öncesi ELT Entalasyon
  Copyright @ 2013 Özel Nilüfer Eğitim Kurumları
  Tasarım ve Yazılım : Dore AJANS